امروز : پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 9
۱۸:۳۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 173002
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 1737
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان موسوم به «تیفا» در نشست خبری اعلام کرد که کمیسیون انتخابات ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان موسوم به «تیفا» در نشست خبری اعلام کرد که کمیسیون انتخابات افغانستان آمادگی لازم برای انتخابات پارلمانی را ندارد.

«محمد نعیم ایوب زاده» رئیس بنیاد تیفا به خبرنگاران گفت: 36 روز تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی باقی مانده است اما کمیسیون انتخابات افغانستان آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات را ندارد.

رئیس بنیاد تیفا اظهار داشت: کمیسیون انتخابات افغانستان از نظر فنی و عملیاتی برای برگزاری انتخابات پارلمانی در بیست و هشتم مهر ماه سالجاری آمادگی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اختلاف نظر بین اعضای کمیسیون انتخابات، عدم شفافیت، شناسنامه‌های جعلی، وجود مراکز رای دهی خیالی، نفوذ افراد قدرتمند در کمیسیون انتخابات و ناامنی‌ روند برگزاری انتخابات را به چالش کشیده است.

ایوب زاده تصریح کرد که فعالیت‌های عملیاتی و امور فنی انتخابات مطابق تقویم انتخاباتی به پیش نرفته است که تاخیر احتمالی انتخابات پارلمانی این کشور را در پی خواهد داشت.

بنیاد انتخابات شفاف افغانستان با صدور بیانیه از احزاب سیاسی افغانستان خواسته است که مدارک و شواهد شان را برای اتهاماتی که به کمیسیون انتخابات این کشور وارد کردند ارائه دهند.

«عبدالعزیز ابراهیمی» معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان در واکنش به این موضوع نگرانی‌های بنیاد انتخابات شفاف افغانستان را بی مورد دانسته است.

وی افزود: کمیسیون انتخابات برای برگزاری به موقع  انتخابات پارلمانی آمادگی دارد و انتخابات پارلمانی نیز در زمان از پیش تعیین شده آن برگزار خواهد شد.

این در حالی است که احزاب سیاسی افغانستان هفته گذشته با رونمایی از صدها هزار شناسنامه جعلی دولت و کمیسیون انتخابات افغانستان را به سازماندهی انتخابات پارلمانی این کشور متهم کردند.

احزاب سیاسی افغانستان برای تامین شفافیت انتخابات پارلمانی این کشور خواستار استفاده از فناوری بیومتریک و اصلاح نظام انتخاباتی این کشور هستند.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها