امروز : پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 9
۱۸:۳۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 173001
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 1741
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از رویترز، ایالات متحده روز پنجشنبه یک شرکت فناوری چینی، مدیر عامل اهل کره شمالی آن و شعبه روسی این ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از رویترز، ایالات متحده روز پنجشنبه یک شرکت فناوری چینی، مدیر عامل اهل کره شمالی آن و شعبه روسی این شرکت را به اتهام انتقال غیرقانونی منابع مالی به کره شمالی و نقض تحریم های آمریکا، با تحریم های جدیدی مجازات کرده است.

بر اساس این گزارش وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: تحریم های جدید شرکت چینی "یانبیان سیلور استار "، جونگ سونگ هووا مدیر عامل آن که اهل کره شمالی است و شرکت ولاسیس سیلور استار که شعبه روسی این شرکت به شمار می رود، را هدف قرار داده است.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در این باره گفت: این اقدامات با هدف توقف انتقال غیرقانونی درآمدهای این شرکت به کره شمالی بوده است.

منوچین در ادامه به شرکت های سراسر جهان هشدار داده است که اقدامات محتاطانه و پیشگیرانه ای را اتخاذ کنند تا مطمئن شوند نیروی کار کره شمالی را برای انجام پروژه های فناوری اطلاعات استخدام نخواهند کرد.

وزارت خارجه کره جنوبی نیز اعلام کرد: این اقدام مطابق با عزم قاطع آمریکا برای اعمال تحریم ها علیه کره شمالی با هدف خلع سلاح کامل شبه جزیره کره است.

دولت ترامپ وعده داده است تا تحریم ها علیه پیونگ یانگ را برای متقاعد کردن رهبران کره شمالی با هدف پایبندی به تعهدات خلع سلاح هسته ای همچنان حفظ خواهد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه ژوئن در سنگاپور دیدار کردند. در این دیدار رهبر کره شمالی قول داده است تا برای خلع سلاح شبه جزیره کره همکاری کند.

واشنگتن همچنین روسیه را به نقض تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی متهم کرده است. آمریکا مدعی است که روسیه به کارگران کره شمالی اجازه کار و فعالیت می دهد که این اقدامات مغایر با تحریم های سازمان ملل است. روسیه این اتهامات را رد کرده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها