امروز : دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 September 16
۰۴:۴۲
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 167737
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۲۷
تعداد بازدید: 568
در طولانی ترین شب سال در دوران دفاع مقدس با دوستان با یکدیگر شوخی می کردیم. شب یلداهای جبهه بسیار خوب بود نه تنها شب یلدا بلکه شب عید، شب احیاء و دیگر ایام مناسبتی در آن روزها خوب بودند.

به گزارش پیروان موعود، فیروز احمدی از دیده بان های لشگر 10 سید الشهدا علیه السلام و تیپ 110 خاتم درباره شب های یلدا در دوران 8 سال دفاع مقدس گفت: زمان جنگ مثل حالا نبود که همه چیز فراوان باشد. کمبود همه جا بود ولی صفا، یک رنگی و یک دلی همه جا موج می زد. با کم ترین امکانات بهترین لذت شب نشینی در آن ایام حتی در جبهه برقرار بود؛ شب یلدا هم همینطور، چه صفای داشت!

 

وی افزود: در طولانی ترین شب سال در دوران دفاع مقدس با دوستان با یکدیگر شوخی می کردیم. شب یلداهای جبهه بسیار خوب بود نه تنها شب یلدا بلکه شب عید، شب احیاء و دیگر ایام مناسبتی در آن روزها خوب بودند و صادقانه بگویم که این روزها به خوبی آن نیست چرا که در زمان جبهه جو آنقدر خوب، معنوی و قشنگ بود که با هیچ چیز نمی شد عوضش کرد.

 

شب یلدا هم صفایی داشت و یکی از بازی هایی که با دوستان انجام می دادیم سیاه کردن بود. یک بار در سنگر دیده گاه شاه نشین قرار شد این بازی را انجام دهیم.

 

هر کی با بغل دستی خود بازی را شروع می کرد. حرکتی روی او انجام می داد و دست به صورت یا ضربه ای می زد و آن یکی هم همین کار را تکرار می کرد. نمی دانستم طعمه آن شب من هستم. قبلا بغل دستی من دستش را با دوده چراغ علاالدین سیاه کرده بود و وقتی به صورت من می کشید، سیاه می شدم و همه می خندیدند. خود من که متوجه نبودم از همه بیشتر می خندیدم. در آن روز مرحوم محمود الله وردی و شهیدان امیر و حمید سلیمانی قاسم الله وردی پهلوان و جانباز عزیز فرخی و چندین نفر از نیروهای ژاندارمری بودند که یادش بخیر... خلاصه آن شب باعث خوشحالی جمع شده بودم.

 

 

آخرین اخبار
پربازدید ها